WYCIECZKA DO CENTRUM KOPERNIK W WARSZAWIE

W dniu 7 lutego 2013 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 Młodzież brała czynny udział w zajęciach odbywających się w trzech laboratoriach: biologicznym, chemicznym i robotycznym. Były one prowadzone w miłej a zarazem naukowej atmosferze. Poprzez przeprowadzone eksperymenty uczniowie zdobyli nowe doświadczenia oraz pogłębili swoją wiedzę.

W laboratorium biologicznym młodzież przeprowadzała doświadczenia polegające na ocenie intensywności fotosyntezy w zależności od ilości dostarczanego światła. Następnie próbowała pozyskać chlorofil z liści różnego rodzaju roślin oraz badała jego właściwości. W laboratorium chemicznym zaś uczniowie wykonywali różnego rodzaju doświadczenia polegające na zabawie kolorem. Nie zabrakło również eksperymentów, których efekty były można powiedzieć – magiczne. W laboratorium robotycznym swoje zdolności mogli zaprezentować chłopcy podczas budowania robotów, które musieli zaprogramować tak, aby były w stanie rozegrać mecz piłki nożnej, oczywiści obfitujący w efektowne gole!

Po dwugodzinnych ćwiczeniach młodzież miała czas na zwiedzanie galerii, w których mogła samodzielnie eksperymentować. Zobaczyć zupełnie inne zastosowanie rzeczy, oraz po prostu się pobawić. Każdy znalazł tam coś, co przykuło jego uwagę i zainteresowało go. Uczniowie wzięli również udział w pokazie na temat powstawania dźwięku i zabawie nim. Wszyscy byli zadowoleni i na pewno w przyszłym roku wybiorą się tam ponownie.