,,MUZYCZNY REJS” Z ŁÓDZKIM TRIO ,,ZŁOTA TRĄBKA”

W czwartek 29 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły wysłuchali koncertu ,,Muzyczny rejs” w wykonaniu ŁÓDZKIEGO TRIO ,,ZŁOTA TRĄBKA”. 

Artyści zaprezentowali młodzieży muzyczne hity z występów prezentowanych na największych statkach pasażerskich. Znalazły się wśród nich  hiszpańskie PASSO-DOBLE, królujące na konkursach tańca towarzyskiego, kojarzący się z grecką kulturą  GREK ZORBA, popularna z piłkarskich stadionów BRAZYLIJSKA SAMBA oraz przepiękne TANGO MILONGA.

Prowadzony w ciekawy sposób koncert zagwarantował uczniom dobrą zabawę. Ci bardziej odważni mieli okazję spróbować gry na puzonie, jednak ta z pozoru łatwa umiejętność okazała się nie lada wyzwaniem. Inni brali udział w mini konkursie muzycznym, a także prezentowali swoje zdolności rytmiczne i  wokalne.

Występ artystów z Łodzi to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim ciekawa dydaktyczna i  muzyczna podróż w odległe zakątki świata.