PROW 2007-2013. INFORMACJA. INSTRUMENTY WSPARCIA.

W dniach 19 – 20 marca 2012 roku Departament Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki był organizatorem szkolenia z zakresu promocji PROW 2007 – 2013. Adresatami stali się wybrani uczniowie sześciu szkół podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a miejscem realizacji była Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapewniło uczestnikom szkolenia interesujące wykłady, zakwaterowanie wraz z posiłkami w hotelu ATOS oraz przejazd autokarem z CBR do  hotelu w pierwszym dniu pobytu i z hotelu do CBR w dniu drugim .

Otwarcia szkolenia i powitania wszystkich uczestników dokonała pani Zofia Stypińska Zastępca Dyrektora ds. oświaty rolniczej Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią biblioteki. Uzyskali informacje na temat funduszy oraz instrumentów wsparcia. Poznali znaczenie i wpływ na środowisko efektywnych mikroorganizmów.

Pierwszego dnia pobytu po wykładach młodzież wraz z opiekunami udała się do  kina IMAX 3D gdzie obejrzała film pt. ,,John Carter” – amerykańską produkcję science fiction z 2012 roku w reżyserii Andrew Stantona, zrealizowaną w cyfrowym trójwymiarze (tzw. technologia Disney Digital 3D / RealD-3D / IMAX 3D).

Drugiego dnia po zakończonym szkoleniu uczniowie  zwiedzili Stare Miasto naszej stolicy.