DZIEŃ PAPIESKI

18 października 2010 r. w ZSCKR Zduńskiej Dąbrowie odbył Dzień Papieski. Zorganizowany apel szkolny rozpoczął się od wspólnego odśpiewania ulubionej przez papieża Jana Pawła II pieśni oazowej „Barka”. Następnie uczniowie przypomnieli główne założenia ogólnopolskiego Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem; „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Przedstawili po części nauczanie papieża na temat świętości.
Z głośników popłynęły także słowa wypowiadane przez samego Ojca świętego w czasie jego pontyfikatu dotyczące świętości życia. Młodzież z wielką powagą wysłuchała przemówień papieża. Był to bardzo widzialny znak, że i dziś, po 5 latach od śmierci, sługa Boży Jan Paweł II jest wciąż dla młodych ludzi wielkim autorytetem naszych czasów. Na koniec młodzież zaśpiewała radosną piosenkę o tematyce świętości z repertuaru zespołu Arka Noego „Święty, święty uśmiechnięty”. Pani dyrektor mając na uwadze osobę Jana Pawła II, stwierdziła, że jego słowa są swoistym pokarmem dla ducha.