WSPOMNIENIA O PAPIEŻU W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

16 października 2009 r., dokładnie w 31 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, młodzież klas II z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie wraz z katechetą Aleksandrem Frankiewiczem, przygotowali na cześć największego z rodu Polaków, montaż muzyczno-słowny połączony z prezentacją multimedialną. Hasłem przewodnim były słowa IX Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – papież wolności”. W odpowiednio zorganizowanej scenografii, młodzież, w wielkim zasłuchaniu przyjmowała wypowiadane słowa papieża, dotyczące szeroko pojętej problematyki wolności. Był to swoisty wykład papieża. Nie zabrakło utworów literackich, piosenek, w tym „Barki”, ale tym razem już nie wspólnie śpiewanej. Utwór ten bowiem, co jakiś czas się przeplatał z tekstami papieskimi, wierszami. Młodzi uczniowie, zupełnie spontanicznie zaśpiewali zaś kilkakrotnie refren piosenki „Lolek”, dobitnie wskazując, że „nie ma lepszego od Jana Pawła II”. Było to wydarzenie bezprecedensowe. Po raz kolejny potwierdziło się, że młodzi ludzie wciąż kochają papieża i że są prawdziwie „pokoleniem JP II”. Na zakończenie apelu, Dyrektor Szkoły, Pani Zofia Wawrzyńczak zaznaczyła, że od tego roku, już na stałe, dzień 16 października obchodzony będzie w szkole jako Dzień papieża Jana Pawła II.