UCZNIOWIE ZDUŃSKIEJ DĄBROWY NA SPOTKANIU OPLATKOWYM W DOMU DZIECKA W GOSTYNINIE

Szkoła w Zduńskiej Dąbrowie już od 7 lat współpracuje z Zespołem Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Gostyninie.
W czwartek 10 grudnia w Gostyninie odbyła się świąteczna uroczystość ? spotkanie opłatkowe na którą została zaproszona dyrekcja oraz młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. W czasie spotkania odbywał się kiermasz prac wykonanych przez dzieci (wychowanków). Pani dyrektor Zofia Wawrzyńczak i uczniowie: Katarzyna Lewandowska, Karolina Bokuniewicz oraz Damian Kuciapski zakupili wiele prac (w tym obrazy malowane na szkle) za kwotę 130 złotych. Był to największy zakup dokonany przez sponsorów obecnych na uroczystości. Wychowankowie Domu Dziecka zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczą na upragniona wycieczkę.
Spotkanie z dziećmi dostarczyło wielu wzruszeń, a przedstawiona inscenizacja miała piękne przesłanie mówiące o potrzebie przygotowania się do świąt i otworzeniu serc na bliźnich. Stało się również okazją do zaproszenia wychowanków Domu Dziecka na organizowaną przez naszą szkołę ?Wieczerzę Wigilijną?. Dzieci na zaproszenie zareagowały przepięknym uśmiechem i błyskiem radości w oczach. Ze zniecierpliwieniem będą czekać na poniedziałek (21 grudnia), kiedy ponownie odwiedzą ?nasze progi? i spędzą miłe chwile z młodzieżą Technikum. Parę godzin wystarcza, aby zawiązały się przyjaźnie-mówią uczniowie szkoły.
Przy ustalaniu szczegółów przyjazdu dzieci do ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie okazało się, iż nie tylko wszystkie dzieci wyrażają olbrzymią ochotę przyjazdu ale również wszyscy wychowawcy. Z przekazów osób, które już gościły w Zduńskiej Dąbrowie wiedzą, ze panuje tu cudowny nastrój oraz przyjazna i serdeczna atmosfera.