SUKCES UCZNIÓW ZE ZDUŃSKIEJ DĄBROWY W FINALE „KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ 1 z 24”

W dniu 18 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 3 Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie wystąpili w finale konkursu “1 z 24” na szczeblu wojewódzkim. Nasi uczniowie zajęli 3 miejsce, wygrywając tym samym klasową wycieczkę po województwie łódzkim pod hasłem “Śladem Funduszy Europejskich”, a także warsztaty o tematyce mediów społecznościowych.

Finał odbył się na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. 11 drużyn z poszczególnych powiatów województwa łódzkiego  prowadziło rywalizację na przestrzeni trzech rund przebiegających w formule teleturnieju jeden z dziesięciu.

Po rozegraniu wcześniejszych etapów, do których  z zaangażowaniem przystąpiła cała klasa 3TW, do ostatecznej walki o zwycięstwo wyłoniony został zespół w składzie: Damian Koźba, Przemił Biczel, Hanna Wasiak.

Tematyka konkursu obejmowała wiedzę o instytucjach Unii Europejskiej, jej historii oraz państwach członkowskich. Konkurs ten  został zrealizowany  ze środków Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy za doping kibicom i życzymy dalszych sukcesów!