Finaliści Konkursu „Zostań Ekonomistą”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie „Zostań Ekonomistą” organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Do konkursu przystąpiły dwa zespoły z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie.

Tematu przedsiębiorczości podjęli się uczniowie kl. IV TR – Maciej Krukowski, Szymon Majchrzak i Jakub Rakowski, natomiast badania na temat ekonomii i finansów przeprowadzili uczniowie kl. III TR – Amelia Drabik, Wiktor Gortat i Marceli Selder.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwsza część polegała na przeprowadzeniu badań marketingowych dotyczących takich zagadnień jak „przedsiębiorczość młodych ludzi”, i „ekonomia i finanse wśród młodzieży”. Po analizie badań uczestnicy musieli napisać esej empiryczny, który był oceniany przez organizatorów konkursu. Do drugiego etapu młodzież musiała przygotować prezentację multimedialną, w której przedstawiali swoje wyniki badań.

W konkursie wzięło udział 65 zespołów, a nasi uczniowie osiągnęli duży sukces i dostali się do ścisłego finału. Dzięki  temu w dniu 24 maja 2024 roku mogli zaprezentować, wraz z innymi 14 zespołami, swoją pracę przed kapitułą konkursową, w której skład wchodzili profesorowie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i zawalczyć o indeksy na Wydział Ekonomiczny.

W tym roku nie udało się jeszcze wywalczyć indeksów, ale wszystko przed Wami, bo jesteście PRZEDSIĘBIORCZY.

Gratulujemy!!!