ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE Z DUETEM PERKUSYJNYM „GROOVE MASTERS”

W poniedziałkowe popołudnie 15 kwietnia naszą szkołę odwiedził muzyczny duet perkusyjny pod wdzięczną nazwą „GROOVE MASTERS”. Członkowie zespołu w składzie Jan Pawlak i Piotr Papierski to zawodowi perkusiści, którzy za swój cel postawili sobie zaprezentowanie wszystkim zainteresowanym całego wachlarza możliwości brzmieniowych instrumentów perkusyjnych, akustycznych i elektronicznych.

W sali multimedialnej nasi uczniowie pod czujnym okiem profesjonalistów mieli okazję zapoznać się z historią oraz praktycznym zastosowaniem wielu egzotycznych instrumentów pochodzących z różnych części świata, które w połączeniu z elektryczną perkusją umożliwiły słuchaczom zanurzyć się w świecie wyjątkowo oryginalnych dźwięków.

Młodzież nie tylko z uwagą przysłuchiwała się dźwięcznym rytmom opartym o utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i bajkowej, ale dzięki inwencji i uprzejmości naszych gości sama również czynnie brała udział w procesie twórczym.

Dziękujemy za niezapomniane wrażenia  muzyczne.