7 UCZNIÓW ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE ZAKWALIFIKOWAŁO SIĘ DO ETAPU CENTRALNEGO OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

12 kwietnia 2024 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Łącznie w 8 blokach tematycznych konkurowało ze sobą 104 uczniów Szkół Ponadpodstawowych okręgu warszawskiego, z województw: mazowieckiego i łódzkiego.

W tym roku 13 naszych uczniów startowało w 7 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, architektura krajobrazu, ogrodnictwo oraz weterynaria.

Do kolejnego , centralnego już etapu zmagań, zakwalifikowało się  aż 7 uczniów, odnosząc tym samym już teraz ogromny sukces.

2 miejsce w bloku weterynaria zajęła Oliwia Melnyk – uczennica klasy V technikum weterynariirównież 2 miejsce w bloku produkcja roślinna zdobył Adam Biernaciak , uczeń klasy III technikum rolniczego.

W bloku produkcja zwierzęca sklasyfikowano dwóch uczniów: na 2 miejscu –  Macieja Gorzałczyńskiego, ucznia klasy V technikum weterynarii oraz na 3 miejscu – Jakuba Antczaka, ucznia klasy IV technikum weterynarii.

Także na miejscu 3 uplasowali się uczniowie w trzech kolejnych blokach: w bloku mechanizacja rolnictwa – Wiktor Gortat, uczeń klasy III technikum rolniczego, w bloku agrobiznes – Kacper Cuper, uczeń klasy V tecnikum rolniczego oraz w bloku architektura krajobrazu – Weronika Szczepaniak, uczennica klasy V technikum architektury krajobrazu. Tuż za podium, zajmując 4 miejsca,  znaleźli się –  w bloku produkcja roślinna –  Dawid Łopatka, uczeń klasy V technikum rolniczego oraz Alicja Andrzejewska, uczennica klasy V technikum weterynarii,  w bloku  agrobiznes 5 miejsce zajął Szymon Dylik, uczeń klasy IV technikum rolniczego.                                                           Znaczące miejsca zdobyli  również Amelia Wiechno w bloku agrobiznes oraz Emilia Walendzik i Patryk Makowski w bloku ogrodnictwo.

Zdobycie wysokich lokat otwiera uczniom drogę do dalszej rywalizacji o indeksy na wyższe uczelnie na etapie Centralnym, który w tym roku będzie odbywał się  w  Szczecinie w dniach 24 – 25 maja.

Uczniowie, zdobywając na etapie Centralnym tytuły: laureata lub finalisty są przyjmowani na studia kierunków rolniczych z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Wszystkim uczestnikom olimpijskich zmagań i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, a 7 finalistów  życzymy sukcesów na etapie centralnym.