„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”… – wycieczka krajoznawcza

Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie w dniach 12-14 grudnia 2023 roku miała okazję zapoznać się z dziedzictwem narodowym, kulturowym i osiągnięciami polskiej nauki wybranych miejsc Wrocławia.  Uczniowie różnych klas kształtowali  postawę patriotyczną podziwiając Panoramę Racławicką i zwiedzając Muzeum Narodowe. Atmosfera w Muzeum Iluzji, Hydropolis, na Ulicy Neonów sprzyjała integracji uczniów. Zupełnie z inną interpretacją świata i sztuki można było się zetknąć w Muzeum Czterech Kopuł. Odmienną formę muzealną tworzy także Mowigate, gdzie uczniowie wzięli udział w pokazie eksperymentalnym. Bardziej tradycyjną formę muzealną  prezentowało Muzeum Etnograficzne gdzie odnaleźliśmy nasz lokalny akcent, a mianowicie strój łowicki pochodzący z wsi Łaźniki. Ostrów Tumski z słynnym latarnikiem oraz Jarmark Bożonarodzeniowy stwarzały niepowtarzalny klimat nadchodzących Świąt.