Szkolenie organizowane przez ARiMR

14 grudnia 2023 roku uczniowie klas IV i V Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik  uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Wsi.

Tematem szkolenia było „Zarządzanie, organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie rolnym”.

Uczniowie wraz z panem Janem Stebelem , który jest trenerem IT i ekspertem z dziedziny dostępności cyfrowej, pracowali z programami komputerowymi, aby lepiej poznać ich działanie i przydatność w gospodarstwie rolnym. Obliczali min. kalkulacje rolnicze, które są źródłem informacji do biznesplanu, bilansu majątkowego, przepływów finansowych, a także wykonywali wstępną analizę rachunku wyników.

Młodzież chętnie uczestniczyła w spotkaniu, byli mocno zainteresowani tematem i z prawdziwą ciekawością sprawdzali, jak te programy działają w praktyce.

Wykłady trwały ok. 5 godzin i były one zapowiedzią kolejnych tego typu szkoleń w naszej placówce.