IX EKOFORUM W ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE!

16 listopada odbyło w naszej szkole dziewiąte już z kolei Forum Ekologiczne, tym razem pod hasłem „Bliżej nietoperzy”. Gościliśmy w murach ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych wraz z opiekunami.  Oficjalną część spotkania rozpoczął dyrektor szkoły -Pan Stanisław Kosmowski, który powitał przybyłych gości i po krótce przybliżył tematykę spotkania.

Głównym punktem Forum było wystąpienie Pani doktor Katarzyny Janik – Superson  – specjalisty genetyka i chiropterologa, która  opowiadała nam o nietoperzach z całego świata, zachęcała do pozytywnego odbioru tych ssaków i niesienia im pomocy.

Po wykładzie  5 osobowe drużyny, reprezentujące zaproszone szkoły, wzięły udział w konkursie „Co wiem o nietoperzach”. W tym roku uczniowie rozwiązywali krzyżówkę.  Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Sobocie, II i III odpowiednio drużyna Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach i Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Żeronicach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody z rąk Pana Dyrektora Stanisława Kosmowskiego. Fundatorem nagród IX Forum Ekologicznego było Starostwo Powiatowe w Łowiczu.

Równocześnie z Forum Ekologicznym obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Chleba,  dlatego kolejnym punktem naszej uroczystości były warsztaty z pieczenia chleba. Zaproszeni uczniowie z klas VIII własnoręcznie przygotowali i wyrabiali ciasto chlebowe oraz formowali bochenki, które następnie trafiły do pieca. W holu budynku szkolnego czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez zespół nauczycieli i uczniów. Zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły i szkolni koledzy mogli skosztować świeżego chleba z pysznymi dodatkami.

Po poczęstunku, nasi mili goście odbyli wycieczkę po terenie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.