ŚWIĄTECZNIE W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

W Zduńskiej Dąbrowie zapłonęła dziś świąteczną atmosfera pełna ciepła, miłości oraz poczucia wspólnoty. Sprawił to dzień szczególny w kalendarzu naszych uroczystości. Dzień, w którym młodzież, wraz z nauczycielami, wychowawcami i pracownikami przygotowała Wigilię Szkolną, na którą, jak co roku zaproszono mnóstwo gości.

Zgodnie z tradycją całość przedsięwzięcia zainaugurował pan dyrektor Stanisław Kosmowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych, dzieląc się z nimi własnymi przemyśleniami dotyczącymi wyjątkowości Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to każdy z nas ma okazję spotkać się z bliskimi, potrzebującymi i wyrazić swoje uczucia oraz aprobatę dla wartości budujących poczucie wspólnego przeżywania tego, co najpiękniejsze.

Po wzruszającej przemowie na barwnie udekorowaną scenę wkroczyli uczniowie, którzy zaprezentowali publiczności jasełkową inscenizację w wersji współczesnej. Postacie aniołów, diabłów, pasterzy ukazane w sytuacjach zabawnych gagów wprawiły wszystkich w nastój rozbawienia, wywołując uśmiech oraz radość wśród zebranych. Świąteczną atmosferę podczas występu skutecznie podsycały również przepiękne, polskie kolędy i pastorałki.

Przedświąteczne spotkanie było też doskonałą okazją do wspólnego kolędowania. Zespół ,,Dąbrowskie Pasiaki” wystąpił z koncertem polskich kolęd, nie zapominając o tradycji i folklorze Ziemi Łowickiej.

Moment podziękowań złożonych przez pana dyrektora uczniom i wychowawcom z internatu za przygotowanie jasełek oraz wręczenie dyplomów najzacniejszym sponsorom wspierającym naszą inicjatywę – wparcie Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej, znamionował przejście do kolejnego punktu uroczystości, a mianowicie Wieczerzy Wigilijnej.

Goście, którzy tłumnie zjawili się w szkolnej stołówce mieli okazję podziwiać świątecznie udekorowane stoły, na których znajdowały się tradycyjne, wigilijne potrawy. Zanim jednak zgromadzeni uczestnicy uroczystości za nimi zasiedli, odczytany został fragment Ewangelii według świętego Łukasza, a wszystkim zgromadzonym błogosławił proboszcz naszej Parafii – ksiądz Ireneusz Cieślak. Wspólna wieczerza, rozmowy, wspomnienia oraz dzielenie się opłatkiem uświetniały polskie kolędy śpiewane przez uczniów naszej placówki przy akompaniamencie pana Szymona Mońki.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania.