Wspomnienie Papieża Jana Pawła II w naszej szkole

Po parafialno-kościelnych obchodach Dnia Papieskiego (m.in. Różaniec, Msza święta i koncert uwielbienia skierniewickiego zespołu Boża SpRawka), które miały miejsce 16 października, następnego dnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie przeżywaliśmy kolejny już szkolny Dzień Papieski. W pierwszej części spotkania nasze uczennice zinterpretowały ogólnopolskie, tegoroczne hasło “Blask Prawdy” XXII Dnia Papieskiego, zorganizowanego przez fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przedstawiły także w tej części główne założenia nauczania papieża w tym zakresie. Następnie miało miejsce spotkanie ze świadkiem. Jako głównego prelegenta zaprosiliśmy ks. prałata Jerzego Borsa, który opowiadał licznie zgromadzonym uczniom (podział na dwie grupy szkolne) o swoich wielokrotnych kontaktach z papieżem. W drugiej części obchodów uczniowie  wraz z nauczycielami – opiekunami: dyr S. Kosmowskim, J. Gajdą, K. Chlebnym, S. Milczarek, J. Gajewskim, I. Masłowską i A. Frankiewiczem udali się na Papieski Spływ Kajakowy na rzece Bzurze, na odcinku Strugienice – Łowicz. Wraz z nami płynęli absolwenci szkoły, a także uczniowie z zaprzyjaźnionej, sąsiedniej Szkoły Podstawowej w Bąkowie Górnym, pod opieką nauczyciela M. Wójcika).  W ciepłym, jesiennym dniu, łącznie w spływie uczestniczyło 60 osób.  Po zakończonym spływie wszyscy przeszliśmy pod pomnik Jana Pawła II na Starym Rynku. Czekali tam już na nas księża: J. Bors (świadek opowiadający o JPII), D. Kuźmiński – proboszcz parafii katedralnej ze swoim wikariuszem P. Olszewskim. Zaśpiewaliśmy “Barkę”, uczniowie złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalone znicza, odmówiliśmy modlitwę, przemówili krótko jeszcze do nas kapłani. Po powrocie do szkoły, a właściwie do internatu, ostatnim akcentem była agapa – wspólny posiłek przygotowany przez wychowawczynie internatu: K. Muras i K. Dzik oraz panie z obsługi żywieniowej.

IMG_4927

IMG_4929