Ponowny sukces uczennic z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie w Powiatowym Turnieju „Pierwsza pomoc- uczniowie uczą się ratować życie”

W dniu 10 czerwca 2022 r. w Łowiczu (plaża Bzura) odbył się II Powiatowy Turniej I pomocy organizowany przez Powiat Łowicki przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, Komendą Powiatową Policji w Łowiczu oraz Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Tradycyjnie już, celem turnieju było propagowanie i popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na turniej składały się dwie konkurencje praktyczne (improwizacja zdarzenia wypadkowego- udzielenie I pomocy) wymagające od uczestników znajomości  resuscytacji krążeniowo-oddechowej, właściwego postępowania ratowniczego w przypadku pomocy tonącym, unieruchomienia złamań, tamowania krwotoków i zaopatrywania ran oraz ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie- Kornelia Kurkiewicz, Julia Mikusek, Zofia Mikusek (klasa 2 TW) ponownie uplasowała się na podium, zajmując II miejsce. Dziewczęta powtórzyły swój sukces sprzed roku udowadniając tym samym, że bardzo dobrze opanowały umiejętności niesienia I pomocy poszkodowanym  w wyniku wypadków i zdarzeń losowych.

 W turnieju brało udział 7 drużyn ze szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego. Uczennice przygotowywały się do turnieju pod okiem p. Aleksandry Mostowskiej, nauczycielki BHP i EDB.

Ogromne brawa dla naszej drużyny!