VIII spływ niepodległości – Bzura 2021

11 listopada 2021 roku, w czwartkowe przedpołudnie Szkolny Klub Turystyki Kajakowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zorganizował VIII Kajakowy Spływ Niepodległości – Bzura 2021. Podobnie jak w ubiegłym roku ideą spływu było upamiętnienie, tym razem 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kilkanaście osób, nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie oraz mieszkańcy  gminy Zduny w sposób aktywny, w kajaku, przepłynęło odcinek Bzury od Soboty do Strugienic. Wszyscy uczestnicy mieli przyczepione do kajaków biało-czerwone flagi – symbol narodowego święta. Tego dnia wyjątkowo dopisała słoneczna pogoda. Spływ odbywał się w przyjaznej atmosferze, słońce odbijało się powierzchni rzeki, wszystko to sprawiło, że bez większego wysiłku wszyscy dotarli do celu. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni śpiewanych przy dźwiękach gitary przy ognisku.

Do zobaczenia za rok.