III MIEJSCE W PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ ROLNICZYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DLA ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

13 grudnia 2019 roku w ZSCKR w Studzieńcu rozegrano mecze półfinałowe Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej. Wśród ośmiu szkół rolniczych, rywalizującej w tej grupie wystąpili nasi uczniowie. Warto dodać, że rozgrywki ogólnopolskie zostały podzielone na VI grup po 9 drużyn, a z każdej grupy do finału ogólnopolskiego awansowały dwie drużyny. Rywalizację w grupie B zaczęliśmy od remisu 0:0 ze szkołą w Mieczysławowie, następnie pokonaliśmy piłkarzy z Golądkowa 2:1, a decydujący mecz w grupie rozegraliśmy z piłkarzami z Bonina, którzy uchodzili za faworyta całego turnieju. Mecz z Boninem zakończył się remisem 1:1, dzięki, któremu awansowaliśmy do czterech najlepszych drużyn w turnieju, a uczniowie z Bonina pożegnali się z rozgrywkami. W drugiej fazie rozgrywek pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju, a spotkanie mimo ogromnego dopingu uczniów zgromadzonych na trybunach hali w Studzieńcu zakończyło się bezbramkowym remisem. Drugi mecz nasi reprezentanci rozegrali z przeciwnikami z Brzostowa. Mecz zakończył się pechową porażką, 0:1, a bramkę straciliśmy po indywidualnym błędzie naszego zawodnika. Mecz o wszystko rozegraliśmy z chłopakami z Mieczysławowa. Przed meczem wiedzieliśmy, że by awansować do finału w Potoczku, musieliśmy pokonać naszych rywali 3:0. Niestety mimo ogromnej determinacji i walk do ostatnich sekund mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. Dzięki takiemu wynikowi awans uzyskali uczniowie z Brzostowa i ze Studzieńca, którzy mieli tyle samo punktów co my, ale strzelili jedną bramkę więcej.

Szkołę ze Zduńskiej Dąbrowy reprezentowali uczniowie: Szymon Wódka, Szymon Miziołek, Jakub Legęć, Mateusz Grzegory, Dawid Łysio, Jakub Stasiak, Daniel Gruźliński. Opiekunem zespołu był p. Marcin Wójcik.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.