DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI POD HASŁEM „SZKOŁA W DZIAŁANIU”

17 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi, czyli impreza o charakterze promocyjnym mająca na celu zachęcić młodzież gimnazjów i szkół podstawowych do wybrania tej właśnie placówki, jako miejsca swojej dalszej edukacji.

Część oficjalna odbyła się w szkolnej stołówce, gdzie około godziny 930 licznie zgromadzili się uczniowie ze szkół w Zdunach, Bielawach, Sobocie, Łowiczu oraz młodzież między innymi z Żyrardowa, Łodzi, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej. Błonia czy Zgierza. W pierwszej kolejności głos zabrali uczniowie ze Zduńskiej Dąbrowy – Dominika Kowalczyk i Jakub Żakieta, którzy pełnili rolę prowadzących Dzień Otwartych Drzwi.

 Po krótkim wstępie głos zabrał dyrektor szkoły p. Stanisław Kosmowski, który powitał przybyłych gości i zaprezentował najważniejsze informacje dotyczące działalności szkoły, jej profilu edukacyjnego oraz zasobów infrastrukturalnych. W sposób obrazowy i czytelny nakreślił dziedziny, w których uczniowie ze Zduńskiej Dąbrowy święcili triumfy wygrywając wiele konkursów oraz olimpiad o zasięgu zarówno regionalnym jak i ogólnopolskim. Następnie młodzież zwiedzała obiekty dydaktyczne należące do placówki. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej mieli okazję wziąć bezpośredni udział w zajęciach warsztatowych, dzięki czemu mogli przekonać się jak wygląda edukacyjna codzienność w Zduńskiej Dąbrowie.

Atrakcji było wiele i każdy mógł znaleźć dla siebie coś, co mogłoby go zainteresować. Można było na przykład wziąć udział w pokazie florystycznym, zajrzeć w mikroskopy, spróbować swoich sił w rysunku technicznym, czy też zatańczyć zumbę. W obiektach o profilu zawodowym odbywały się z kolei warsztaty z resuscytacji i EKG psa, nauki zakładania szwów, a nawet badania krwi oraz wymazów. Na terenie ogródka meteorologicznego można było dokonać pomiarów pogodowych. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko nauki jazdy konnej, a w oborze dydaktycznej uczniowie mogli zaobserwować sposób działania nowoczesnego robota udojowego. Przybyli licznie uczniowie mogli również zobaczyć internat, przed którym rozmieszczony został sprzęt turystyczny w postaci kajaków oraz rowerów mających na celu w sposób efektywny organizować czas wolny uczniom ze Zduńskiej Dąbrowy.

Mamy nadzieję, że nasze działania spełniły oczekiwania licznie przybyłych uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych, którzy mając w pamięci atrakcje związane z bogatą ofertą edukacyjną ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie wybiorą właśnie tę szkołę, jako miejsce kontynuowania nauki.

Wiemy już na pewno, że z większością spotkamy się we wrześniu.

Zapraszamy!!!