„DĄBROWSKIE PASIAKI” NA PIKNIKU – POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ „POLSKA SMAKUJE”

11 maja 2019 roku na Torze wyścigów konnych Służewiec w Warszawie odbył się piknik „Poznaj Dobrą Żywność” pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięli w nim udział wystawcy produktów tradycyjnych, ekologicznych i lokalnych. Podczas wydarzenia wystąpiły zespoły muzyczne ze szkół rolniczym prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jako pierwszy wystąpił nasz Szkolny Zespół Ludowy „Dąbrowskie Pasiaki”. Zespół zaprezentował dwuczęściowy program taneczno – wokalny składający się z Poloneza i suity łowickiej.

Na pikniku można było obejrzeć pokazy kulinarne, pokazy zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych, prezentacje ofert gospodarstw agroturystycznych, wystawę zwierząt hodowlanych. Zwiedzający mieli możliwość poznania bogactwa i różnorodności lokalnych potraw.