WYRÓŻNIENIE DLA ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE ZA ZAJĘCIE II MIEJSCA W ELIMINACJACH OKRĘGOWYCH XLIII EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły zajmując II miejsce w rankingu szkół biorących udział w eliminacjach okręgowych XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się 12 kwietnia 2019 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

OWiUR jest najważniejszym sprawdzianem wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich kształcących się w zawodach związanych z gospodarką rolną i żywnościową Łącznie w 10 blokach tematycznych konkurowało ze sobą 146 uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie startowali w 6 blokach tematycznych zajmując czołowe miejsca.

Blok mechanizacja rolnictwa:

II miejsce – Kacper Baran z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Opiekunem merytorycznym ucznia jest Stanisław Kosmowski, dyrektor szkoły, który prowadzi w szkole zajęcia z techniki w rolnictwie.

Blok agrobiznes:

II miejsce – Szczepan Kacprzak z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik;

III miejsce – Radosław Rudnicki z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Uczniów do konkursu przygotowała Zofia Rosa, wicedyrektor szkoły, która uczy w szkole przedmiotów ekonomicznych i podstaw przedsiębiorczości.

Blok produkcja roślinna:

III miejsce – Daniel Staniaszek z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Opiekun p. Iwona Przytulska – nauczycielka produkcji roślinnej.

Blok architektura krajobrazu:

III miejsce – Zuzanna Łykowska z klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Opiekun p. Agnieszka Piesik – nauczycielka przedmiotów zawodowych z zakresu architektury krajobrazu.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe a przede wszystkim prawo udziału w etapie centralnym Olimpiady. Stawką zmagań w czekającym ich finale są indeksy na wybrane kierunki uczelni przyrodniczych w całym Kraju.

Wysoko punktowane miejsca zajęli pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Jakub Żakieta i Natalia Kawecka – w bloku produkcja zwierzęca, Karolina Trafalska i Anna Przybylska – w bloku weterynaria, w bloku architektura krajobrazu – Patrycja Gałusa. Karolina, Ania, Jakub i Natalia są uczniami klas: IV, III i II Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, Patrycja natomiast uczy się w klasie III Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu. Wszystkim uczestnikom zmagań olimpijskich oraz ich opiekunom gratulujemy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w wielkim finale, który odbędzie się w dniach 06-07 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej, powiat gorlicki, województwo małopolskie.