STELLA PRZYBYLSKA FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

12 kwietnia 2019 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych IX Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach. Tegoroczną edycję Konkursu objęło patronatem Ministerstwo Finansów.

W konkursie tym, podobnie jak w poprzednim roku, wzięła udział i została po raz drugi finalistką uczennica  ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, Stella Przybylska z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

Stella posiada szeroką wiedzę, nie tylko na temat podatków, ale i swojego przyszłego zawodu. Jest pasjonatką tematu: KONIE. Miłośniczka Hippiki i Hipologii. Z sukcesami bierze udział w konkursach wykraczających poza profil nauczania. Jednym z ważniejszych dla niej konkursów jest Konkurs Wiedzy o Podatkach. Uważa, że podatki nie są nudne, a wiedza, którą zdobyła podczas przygotowań do konkursu, na pewno przyda się w przyszłości.

Konkurs został wpisany na listę konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, dlatego zdobywcy 3 pierwszych miejsc w nagrodę mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla pierwszej piątki finalistów Konkursu ufundowano nagrody finansowe z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

W trakcie Konkursu uczniowie mieli również możliwość wysłuchania wykładu na temat cyberprzestępczości i dopalaczy, który wygłosił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Uczniowie mogli też uczestniczyć w specjalnie dla nich zorganizowanej wycieczce do Sztolni Luiza w Zabrzu.

Stellę do konkursu przygotowała Zofia Rosa, wicedyrektor szkoły, która uczy w szkole przedmiotów ekonomicznych i prowadzi Naukowe Koło Ekonomistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!