DNI OTWARTYCH DRZWI SZKOŁY W ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE 23 MARCA, 13 KWIETNIA I 11 MAJA 2018 ROKU

W dniu 23 marca 2018 roku odbyły się pierwsze Dni Otwarte Szkoły w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie. Szkołę odwiedziła młodzież gimnazjalna ze szkół w Bielawach, Bedlnie, Topoli Królewskiej Kiernozi, Popowa, Sannik, Mąkolic, Kutna.

Drugi termin DOD już 13 kwietnia 2018 roku. Szczególnie ciekawie zapowiadasię Dzień Otwartych Drzwi Szkoły11 maja 2018 roku, który odbędzie pod hasłem „Szkoła w działaniu”

Część oficjalna rozpocznie się około godziny 900 . Następnie w poszczególnych obiektach szkoły, na specjalnie przygotowanych stanowiskach tematycznych gimnazjaliści będą mieli okazję wziąć bezpośredni udział w zajęciach warsztatowych dzięki czemu przekonają się jak wygląda edukacyjna codzienność w Zduńskiej Dąbrowie.

Atrakcji będzie co nie miara, gdyż placówka w Zduńskiej Dąbrowie wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt techno-dydaktyczny. W budynku szkoły można będzie wziąć udział w pokazie florystycznym, zajrzeć w mikroskopy, w które wyposażona jest pracownia biologiczna, spróbować swoich sił w rysunku technicznym czy też zatańczyć zumbę w sali konferencyjnej. W obiektach o profilu zawodowym odbędą się warsztaty z resuscytacji i EKG psa, nauki zakładania szwów, a nawet badania krwi oraz wymazów. Na terenie ogródka meteorologicznego można będzie dokonać pomiarów pogodowych. Na stanowisku nauki jazdy konnej, będzie można skorzystać z przejażdżki konnej. W oborze dydaktycznej gimnazjaliści będą mogli zaobserwować sposób działania nowoczesnego robota udojowego. Na terenie gospodarstwa odbędzie się pokaz maszyn rolniczych. Zainteresowani będą mogli też zwiedzić internat, przed, którym rozmieszczony zostanie sprzęt turystyczny w postaci kajaków oraz rowerów mających na celu w sposób efektywny organizować czas wolny uczniom ze Zduńskiej Dąbrowy.

Mamy nadzieję, że nasze działania spełnią oczekiwania przybyłych gimnazjalistów.