DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

12 maja 2016 r. w ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi czyli impreza o charakterze promocyjnym skierowana do uczniów klas gimnazjalnych, a mająca za zadanie zaprezentować ofertę, bazę i infrastrukturę dydaktyczną  jaką dysponuje szkoła.

O godzinie 1000 dyrektor p. Stanisław Kosmowski powitał przybyłych gimnazjalistów wraz z opiekunami licznie zgromadzonych w szkolnej stołówce, na której odbywała się część oficjalna przedsięwzięcia. Po krótkiej prezentacji walorów dydaktycznych szkoły w Zduńskiej Dąbrowie głos zabrali uczniowie oraz uczennice, którzy w sposób zwięzły i czytelny przedstawili kierunki kształcenia jakie oferuje placówka kreśląc przy okazji w umysłach młodzieży gimnazjalnej wizję codziennego życia w tutejszym technikum czy też internacie. O osiągnięciach szkoły w licznych regionalnych i ogólnopolskich rankingach, olimpiadach oraz konkursach opowiedziała wicedyrektor p. Zofia Rosa. Warto zwrócić uwagę na przyjemny charakter części oficjalnej imprezy zapewniony przez uczniów Dawida Anyszewskiego i Krzysztofa Gierańczyka, którzy pełniąc funkcje konferansjerów zabawiali zgromadzonych zabawnymi dialogami sytuacyjnymi.

Około godziny 1040 dyrektor p. Kosmowski zaprosił gimnazjalistów na zwiedzanie szkoły wraz z całą bazą dydaktyczną wchodzącą w jej skład. Młodzież została podzielona na osiem grup, do których przydzieleni zostali uczniowie i uczennice ze Zduńskiej Dąbrowy pełniący funkcję przewodników oprowadzających swoich młodszych kolegów i koleżanki wzdłuż ściśle wyznaczonego szlaku, na którego trasie znajdowało się osiem punktów docelowych. Na każdym z nich gimnazjaliści mieli okazję wziąć bezpośredni udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych specjalnie dla nich, a mających za zadanie unaocznić zwiedzającym charakter edukacyjno-dydaktyczny poszczególnych kierunków kształcenia oferowanych przez placówkę.

W budynku szkoły przygotowany został pokaz florystyczny, punkt doradztwa zawodowego oraz warsztaty z chemii, biologii i rysunku. Na sali gimnastycznej można było obejrzeć mecz siatkówki i pokaz taneczny. W budynku praktycznej nauki zawodu można było wziąć udział w zajęciachz badania krwi u zwierząt czy też podziwiać pokaz pielęgnacji psów. W przyszkolnych ogródkach gimnazjaliści mieli okazję dokonać pomiaru kwasowości gleby, czynników pogodowych i powierzchni za pomocą nadajnika GPS czy też ocenić dekoracyjność poszczególnych roślin. Na pastwisku czekała na nich kolejna atrakcja w postaci możliwości ujeżdżania dwóch wierzchowców oczywiście pod  czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora jazdy konnej. W gospodarstwie przyszkolnym młodzież mogła podziwiać nowoczesną oborę wyposażoną w robot udojowy i wziąć udział w pokazie sprzętu rolniczego. Na końcu szlaku zwiedzania bazy dydaktycznej szkoły znajdował się internat wyposażony w ekologiczne pompy ciepła, siłownię, świetlicę, prysznice oraz pokoje umożliwiające zakwaterowanie ponad 100 uczniów i uczennic.

Atrakcji było naprawdę co niemiara i na pewno każdy znalazł coś dla siebie, coś co w przyszłości pozwoli mu podjąć przemyślaną decyzję o podjęciu nauki właśnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie, czego serdecznie życzymy wszystkim, przybyłym gimnazjalistom.

8 (Kopiowanie)12 (Kopiowanie)

18 (Kopiowanie)27 (Kopiowanie)

IMG_1312 (Kopiowanie)IMG_1375 (Kopiowanie)