UCZNIOWIE Z ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE FINALISTAMI WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ROLNICZEJ

24 listopada 2015 roku w Bratoszewicach odbył się II etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej. Uczestniczyło w nim 30 osób. Byli to uczniowie, studenci oraz rolnicy z trzech oddziałów: Bratoszewice, Piotrków Trybunalski i Kościerzyna, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w I etapie.

Do II etapu zakwalifikowało się czterech uczniów z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, byli to: Adam Głowacki, Karol Wybraniec, Błażej Staniaszek z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz Paweł Kozłowski z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Etap II Olimpiady składał się z testu oraz części ustnej. Po teście 10 osób z najlepszymi wynikami przystąpiło do części ustnej. Dwóch uczniów ze Zduńskiej Dąbrowy zakwalifikowali się do części ustnej i zajęło kolejno III i IV miejsca w Finale tej olimpiady.

Adam Głowacki za III miejsce otrzymał puchar dyrektora ŁODR, cyfrowy aparat fotograficzny i inne nagrody rzeczowe. Paweł Kozłowski zaś za miejsce IV otrzymał wiertarkę, nagrody książkowe oraz rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy tego finału otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe od sponsorów z gmin i powiatów województwa łódzkiego.
Młodzież wyjechała bardzo zadowolona

Uczniowie do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela produkcji roślinnej – mgr inż. Jolanty Bilskiej.

DSC_0039 (Kopiowanie)