WARSZTATY ARTYSTYCZNO – EKOLOGICZNE W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ „ŹRÓDŁA” W ŁODZI

W dniu 28 października 2014 roku 30-to osobowa grupa uczniów z Gimnazjum w Zdunach oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie uczestniczyła w warsztatach artystyczno-ekologicznych pt: „Torba w Kwiatki” zorganizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej „Źródła” w Łodzi.

Udział w warsztatach został zrealizowany w ramach I Ekoforum, które odbyło się 23 października 2014 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie.

Wiodącym tematem warsztatów był problem opakowań oraz innych, pozostających po produktach odpadów. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jakie opakowania są przyjazne dla środowiska oraz jak robić zakupy, by nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Przekonywano również młodzież do używania w czasie zakupów trwałej i wielorazowej torby, najlepiej bawełnianej lub lnianej.

Po krótkiej części teoretycznej młodzież mogła zaprojektować wzór na torbach z surówki bawełnianej według własnego pomysłu. Każdy z uczestników warsztatów mógł zabrać do domu pięknie ozdobione torby.

Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie są zgodni, iż był to udany i owocnie spędzony czas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA