WARSZTATY W KOSZELÓWCE

W dniach 17 – 19 września 2014 roku 3 uczennice klasy II Technikum kształcącym w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z opiekunem wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Dobre Życie pt : „Dobry chleb na każdym stole – bądź świadomym konsumentem”, które odbyły się w Koszelówce.

Warsztaty odbyły się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i miały na celu zachęcić uczestników do zdrowego odżywiania oraz zorganizowania kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”.
Wykłady dotyczyły m.in:
– chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami, na zakwasie, a także jego znaczenia w żywieniu człowieka,
– zdrowego stylu życia, potrzeby prawidłowego odżywiania oraz znaczenia ruchu dla funkcjonowania organizmu.

Młodzież miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach wyrobu chleba połączonych z jego degustacją oraz przygotować plakat o chlebie. W wolnym czasie zorganizowane zostały zajęcia na świeżym powietrzu z Nordic Walking – to energiczne chodzenie z kijkami, które pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, zaniedbane z uwagi na mało aktywny tryb życia. Spacerując po lesie można było podziwiać piękne widoki i delektować się naturą.

Zarówno uczniowie jak i ich opiekun są zgodni, iż był to udany i owocnie spędzony czas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA