PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Z zaproszenia Księdza Biskupa Ordynariusza na XXI Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę skorzystało 39 uczniów naszej szkoły, wybierając się 12 kwietnia do Częstochowy. Hasłem spotkania były słowa: „Wierzę w Syna Bożego” określające temat bieżącego roku duszpasterskiego w Polsce.

Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami: W. Mostowską, A. Kaczor, K. Pankiem, A. Frankiewiczem, wczesnym rankiem dotarli do paulińskiego sanktuarium. Pierwsze swe kroki skierowali do Kaplicy Matki Bożej. Klęcząc, oddali pokłon Pani Jasnogórskiej. Następnie  w Kaplicy Najświętszego Sakramentu trwali na krótkiej modlitwie. Zwiedzili też w klasztornej przybudówce Golgotę Jasnogórską, autorstwa malarza Jerzego Dudy-Gracza, ze Stacjami Drogi Krzyżowej przedstawionymi w całkiem nowej scenerii, czasem wręcz z bardzo zaskakującą symboliką. Po zwiedzeniu Bazyliki Jasnogórskiej udali się na oficjalne rozpoczęcie spotkania pielgrzymkowego. Programowo uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Wałach, w Sali O. Kordeckiego wysłuchali konferencji pt: „Droga do… szczęścia” wygłoszonej przez Jacka Pulikowskiego, znanego publicystę katolickiego w zakresie problematyki małżeńskiej i rodzinnej. Następnie udali się na najważniejszą część spotkania, na Eucharystię, sprawowaną w Kaplicy Matki  Bożej, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzej F. Dziuby. Po Mszy świętej, pozostali jeszcze przed cudownym Obrazem Czarnej Madonny na modlitwie indywidualnej (akcie osobistego zawierzenia). Tym akcentem zakończyli swoje jasnogórskie spotkanie.

Wszyscy uczestnicy Diecezjalnej Pielgrzymki otrzymali dar ufundowany przez Księdza Biskupa Ordynariusza, pamiątkową książkę W. Półtawskiej: ”Przed nami miłość”.

DSCN0017 (Kopiowanie)DSCN0022 (Kopiowanie)DSCN0027 (Kopiowanie)DSCN0024 (Kopiowanie)