BYŁO TAK BLISKO…, ZADECYDOWAŁ JEDEN RZUT KARNY

Przychylność i pomoc Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców, a także zaangażowanie uczniów-piłkarzy potwierdzają, że zgłoszenie drużyny do rozgrywek piłkarskich było dobrą dla wszystkich decyzją. A za rok?  Kto wie, może da się uzyskać jeszcze lepszy wynik…  Tak wyglądało podsumowanie ubiegłorocznych rozgrywek III Ligi Futsalu. Kto by wtedy przewidział, że słowa te będą tak bardzo prorocze…

3 marca, w niedzielny wieczór, przy wypełnionych kibicami trybunach łowickiej hali OSiR (półfinały i finał Pucharu Ligi, oraz podsumowanie i wręczenie nagród najlepszym drużynom w sezonie 2012/2013), barażowym meczem z Merc-OSP Karsznice, decydującym o II miejscu i awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej, po 4 miesiącach zmagań, piłkarze ZSCKR Zduńska Dąbrowa, zakończyli sezon 2012/2013 w II Łowickiej Lidze Futsalu. Mecz dodatkowy był konieczny, bowiem 2 tygodnie wcześniej w ostatnim meczu rundy zasadniczej wynik remisowy 1:1 między tymi drużynami nie rozstrzygnął ostatecznie o kolejności na podium i bezpośrednim awansie do 1 Ligi. Mecz barażowy nie ułożył się po myśli naszych zawodników. Po 6 minutach przegrywali 2:0, ale jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu 2:2. Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra i przewaga naszej szkolnej ekipy. Szkoda tylko niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem, trafienia w słupek… Wynik nie uległ zmianie i o awansie miały zadecydować rzuty karne, a wiadomo, że w takim przypadku jest to wielka loteria. Niestety, w 6 serii rzutów karnych pomylił się nasz zawodnik i z awansu do łowickiej ekstraklasy cieszyli się przeciwnicy. Ostatecznie nasi uczniowie, dzielni dąbrowianie, zakończyli rozgrywki na podium. Kto by przypuszczał, że zajdą tak wysoko. Po tym meczu nastąpiło oficjalne zakończenie rozgrywek we wszystkich 4 Ligach, wręczenie najlepszym drużynom Pucharów i nagród, w tym naszym uczniom Pucharu za zajęcie 3 miejsca w rozgrywkach II Łowickiej Ligi Futsalu. To historyczny sukces piłkarski naszych graczy!!! Dla wielu znawców łowickiej halówki był to wynik zaskakujący, zważywszy, że w szkolnej drużynie grali uczniowie, wsparci jedynie dwoma absolwentami.

W statystykach drużyna ZSCKR Zduńska Dąbrowa wyglądała w tym sezonie  następująco: po 14 rozegranych meczach zgromadziła 26 pktów, odniosła 8 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Pod względem skuteczności w ataku uczniowie zajęli 5 miejsce w Lidze (34 zdobyte bramki), zaś w grze obronnej wysokie miejsce 2 (21 goli straconych). Przez cały sezon drużyna była w czołówce ligowej tabeli (m.in., 3 x 4 miejsce, 4 x 3 miejsce, 4 x 2 miejsce).

Skład drużyny, Uczniowie: Michał Wasilewski (bramkarz), Piotr Lipiński (kapitan), Zbigniew Mikina, Mariusz Biskupski, Tomasz Rybus, Patryk Kołodziejczyk, Damian Mozga, Michał Galant, Sebastian Czubak; Absolwenci: Wojciech Kuc, Adrian Stępień; Nauczyciele: Maciej Kolos, Aleksander Frankiewicz.

 

 Piłka w grze