WALENTYNKI…

Walentynki  to coroczne święto zakochanych przypadające na dzień 14 lutego.

Walentynki w Polsce nie mają jeszcze swojej tradycji, powszechniej znane od lat 90-tych, napotkały na silny opór części społeczeństwa niechętnie patrzącego na wdrażanie w polską kulturę obcych zwyczajów. Niemniej sama idea święta zakochanych  jest sympatyczna. I chociaż wartości uniwersalne takie jak miłość i przyjaźń należy pielęgnować codziennie, dlaczego nie zaakceptować dnia okazywania uczuć?

Dzień 14 lutego stał się więc okazją do wręczania sobie walentynkowych ozdobnych karteczek – czerwonych, najczęściej w kształcie serca, opatrzonych walentynkowym wierszykiem lub obdarowywania się drobnymi upominkami.

Aby ułatwić zadanie tym najbardziej ,,nieśmiałym” Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie uruchomił pocztę walentynkową.