WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNA W GÓRY

W dniach 26 28 października 2011 roku  uczniowie klas trzecich Technikum wyjechali na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą. Na trasie wycieczki znalazły się kolejno: Oświęcim, Zakopane, Kraków. Opiekunami całej grupy byli nauczyciele: Dariusz Wojtysiak (kierownik wycieczki), Jolanta Bilska i Rafał Ulanowski.

 Już pierwszego dnia uczniowie zwiedzali obóz Auschwitzu – Birkenau. W ciszy i skupieniu przechodzili przez kolejne bloki, zapoznając się z nieludzkimi warunkami życia więźniów, o których opowiadał bardzo interesująco przewodnik.

 Wieczorem wszyscy dojechali do punktu noclegowego w Białym Dunajcu i zjedli oczekiwany po długim dniu podróży smaczny posiłek. Wygodne pokoje umożliwiły wszystkim wspaniały odpoczynek. Z samego rana zaraz po śniadaniu uczestnicy wycieczki znaleźli się u podnóża Gubałówki. Zanim wszyscy o własnych siłach weszli na szczyt, najpierw zwiedzili cmentarz zakopiański z wieloma (pięknymi ze względu na swój oryginalny wygląd) grobami poświęconymi ludziom zasłużonym dla regionu. Ze szczytu Gubałówki wycieczka z zapałem ruszyła w dalsza drogę tzn. na Butorowy Wierch. Stamtąd wszyscy zjechali kolejką linowo –krzesełkową i wybrali się na poszukiwanie pamiątek oraz przyjemny spacer po słynnych Krupówkach. W drodze powrotnej do pensjonatu autokar zatrzymał się również pod słynną skocznią narciarską (Wielka Krokiew) gdzie rokrocznie odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich.

 Trzeciego dnia uczniowie i opiekunowie zwiedzali Kraków, szczególną uwagę poświęcając Katedrze Wawelskiej i Staremu Miastu.

Szkoda, że było tak mało czasu. Wrażenia jakie uczniowie wynieśli  z tej wycieczki spowodują, że na pewno wrócą w te niezapomniane miejsca. Zachęcą także kolegów i koleżanki do odwiedzenia Krakowa, Zakopanego, a przede wszystkim Oświęcimia.