Z POMOCĄ BLIŹNIEMU – 31 maja godz. 14.00

Znakomita pisarka Maria Dąbrowska, która tuż przed wybuchem II wojny światowej odwiedziła szkołę rolniczą w Zduńskiej Dąbrowie napisała w jednym ze swych utworów: ?Tracić siebie dla drugich to jest właśnie odnajdywanie najprawdziwszego siebie?.

Nie mogła przewidzieć, że po kilkudziesięciu latach Jej słowa zmienią się w czyn ?właśnie w Zduńskiej Dąbrowie!

Miało to miejsce w słotną niedzielę 31 maja podczas Pikniku Rodzinnego. Myśl o organizacji imprezy narodziła się spontanicznie, wynikła z potrzeby chwili. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zduńskiej Dąbrowie zapragnęli wesprzeć, nie tylko duchowo, ale i materialnie, poszkodowaną przez los koleżankę. Impreza zorganizowana przez Młodzieżowy Klub Wolontariatu na Rzecz zwalczania Nudy ISKRA oraz całą społeczność szkoły miała charakter charytatywny. Organizatorom zależało na zebraniu jak największej ilości pieniędzy, by móc je przekazać swojej przyjaciółce.

Dzień Pikniku zapowiadał się wspaniale. Od rana pięknie świeciło słońce aż do godziny czternastej. Wraz z zaplanowanym rozpoczęciem uroczystości nadeszła burza! Trochę pokrzyżowało to plany, jednak wszyscy organizatorzy festynu – pomimo niefortunnej pogody stanęli na wysokości zadania. Choć mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną uczniów
a drużyną nauczycieli odbył się na mokrej i śliskiej murawie, to i tak cieszył się ogromną popularnością. Wynik meczu 6:5 dla uczniów! Pani dyrektor Zofia Wawrzyńczak wręczając zwycięzcom puchar, powiedziała: ?Jestem w rozterce bo nie wiem, czy cieszyć się ze zwycięzcami, czy smucić z tymi, którzy dzisiaj nie wygrali. Ale puchar jest przechodni
i niebawem trafi do?.nauczycieli?. Do głównych atrakcji pikniku zaliczyć można: loterię fantową, w której główną nagrodą była antena satelitarna, przejażdżki ciągnikiem firmy John Deere, końmi, a także – dla tych najodważniejszych przejażdżka motocyklami. Przejażdżki cieszyły wszystkich zarówno kilkuletnich, jak i dojrzałych uczestników imprezy. Ogromne zainteresowanie wśród zebranych wzbudził pokaz akcji ratowniczej z samochodu, który uległ wypadkowi, znajdowały się w nim bardzo realistycznie ucharakteryzowane ofiary. Została udzielona im pierwsza pomoc, dokonali tego strażacy z Bąkowa Górnego i ratownicy PCK z Łowicza. Nie zabrakło stoisk kulinarnych przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich i rodziców uczniów oraz grilla. Można też było tanio zakupić rośliny i krzewy ozdobne przekazane nieodpłatnie przez gospodarstwo ogrodniczo-szkółkarskie. Piknikowi towarzyszyło również hasło ?biała niedziela dla zwierząt?, można było wykonać bezpłatne badania z wykorzystaniem wyposażenia laboratorium gabinetu weterynaryjnego ?Dąbrowa? oraz uzyskać porady udzielane przez lekarzy weterynarii uczących w ZSP w Zduńskiej Dąbrowie.

Na scenie też cały czas coś się działo. Występowały zespoły: JARZĘBINKA, WRZOS, PRESTO i TINS. Wystąpił także szkolny kabaret ze scenką ?W oborze?, a także zespół taneczny CRAZY TEAM. Kierownik i członkowie Zespołu WRZOS przekazując na ręce pani dyrektor zebraną kwotę wyrazili aprobatę następującymi słowami ?wspierając szczytny cel jesteśmy pełni podziwu dla uczniów szkoły, którzy w taki cudowny sposób chcą pomóc swojej koleżance i jej rodzinie?.

Uwieńczeniem dnia była zabawa taneczna, podczas której świetnie się bawili zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także strażacy i okoliczni mieszkańcy. Organizacja pikniku była możliwa dzięki przychylności i ofiarności osób prywatnych i firm z gminy Zduny, Łowicza i Kutna.

Piknik – mimo kapryśnej pogody – był bardzo udany. Zebrano fundusze na pomoc uczennicy w wysokości około 4 000 zł. Zostały również przekazane 4 wpłaty na konto w kwocie 1 200 zł. Oprócz gotówki będą przekazane prezenty rzeczowe do mieszkania. Uczniowie są z siebie bardzo dumni! Uważają, że pomaganie innym daje wiele radości i satysfakcji.