Od ziarenka do bochenka

15 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie uczniowie i nauczyciele obchodzili Święto Chleba zorganizowane przez samorząd uczniowski. Pomysłów, jak zorganizować to święto w szkole było wiele. Uczniowie postanowili przygotować stoisko, gdzie wyeksponowali różne rodzaje i gatunki chleba. Był też miód, smalec, masło i ogórki kiszone. Największym zainteresowaniem cieszyła się degustacja tych wyrobów piekarskich.

Uczniowie chcieli w ten sposób pokazać trud wielu osób, bez których nie mielibyśmy pysznych, apetycznych bochenków na stole. Taki dzień jest znakomitą okazją do nauki szacunku dla heroizmu ciężkiej pracy całego sztabu ludzi: rolnika, młynarza, piekarza, sprzedawcy, biotechnologa i innych naukowców zajmujących się chlebem, producentów narzędzi, urządzeń, maszyn stosowanych w procesie przygotowania i pieczenia chleba.

Uczniowie już myślą, w jaki sposób zorganizować to święto w następnym roku szkolnym, ponieważ, ich zdaniem, należy podtrzymywać tradycje.