Spotkanie z policjantem

4 marca 2009 r. w naszej szkole gościł policjant ? starszy sierżant sztabowy Sławomir Sobieszek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Łowiczu. Nie była to jego pierwsza wizyta gościnna u nas. W październiku pani pedagog szkolna zaprosiła go na spotkanie z uczniami klas IV w celu omówienia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozmowie o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Większość uczniów obecnych na spotkaniu to kierowcy, dlatego rozmowa oscylowała wokół jazdy samochodem.

W środę pan Sławek odwiedził szkołę ponownie. Tym razem przywiózł ze sobą film. Uczniowie klas trzecich obejrzeli materiał z pracy ?drogówki?. Wyeksponowane były efekty brawurowej jazdy samochodem i motorem. Niektóre sceny mroziły krew z żyłach. Film nie wymagał komentarza. Potem wywiązała sie dyskusja o tym jak bezpiecznie poruszać się pojazdami zmechanizowanymi po drogach, jak unikać kolizji. Policjant spędził w szkole cztery godziny. Okazało sie, że nawet ten czas to za mało, aby omówić wszystkie problemy z jakimi spotykamy się na drogach.