Pożegnanie klas maturalnych w ZSP w Zduńskiej Dąbrowie IV 2008

Pożegnanie klas maturalnych w ZSP w Zduńskiej Dąbrowie odbyło się w dniu 25 kwietnia 2008 roku o godz.13.30. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły Zofia Wawrzyńczak, która przytoczyła słowa tekstu znalezionego w klasztorze w Baltimore pochodzące z XVI wieku, ale nadal w swym przesłaniu aktualne. Słowami „Dezyderaty” wskazała wartości, które niezależnie od czasów – są uniwersalne.

Kolejnym punktem uroczystości stało się rozdanie abiturientom świadectw ukończenia szkoły i nagród za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Świadectwo z czerwonym paskiem otrzymał Marcin Adasiak z klasy IV Technikum Ekonomicznego (średnia ocen 4,76). Na ręce jego rodziców został złożony list gratulacyjny. Marcin w tym roku szkolnym zakwalifikowal się do drugiego etapu bardzo trudnej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Pozostali uczniowie, którym zostały wręczone nagrody to:
Dorota Muras – klasa IV TE, średnia ocen 4,41. Wyróżniona finalistka VIII Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, laureatka Międzypowiatowego Konkursu o Unii Europejskiej (III miejsce).
Mariusz Misiak – klasa IV Technikum Rolniczego, średnia ocen 4,18. Zajął I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna i zakwalifikował się do etapu centralnego olimpiady.
Inny uczeń tej klasy Marcin Puszewkiewicz to wybitny sportowiec, zajął X miejsce w indywidualnych biegach przełajowych chłopców w Finale Wojewódzkim Licealiady 2007/2008.
W klasie IV Technikum Weterynaryjnego rozdano aż 8 nagród.
Najlepszym uczniem okazał się Mateusz Wójcik ze średnią ocen 4,35. Mateusz zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego turnieju wiedzy Pożarniczej. Pozostali nagrodzeni uczniowie tej klasy to: Bechcińska Ewelina, Brzezińska Edyta, Grabowska Daria, Kluska Kinga, Milczarek Adam, Michalak Martyna. Wszyscy uzyskali średnia ocen 4,00.
Jedna nagroda w tej klasie była przyznana za wyjątkową koleżeńskość i bezinteresowna prace na rzecz drugiego człowieka. Otrzymała ją Weronika Tybuś.
Wśród absolwentów tej klasy znaleźli się laureaci OWiUR w bloku produkcja zwierzęca posiadający już indeksy na wyższa uczelnie. Są to: Szałkowski Sebastian i Michał Osuch. Szałkowski Sebastian zajął tez II miejsce w wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o BHP a jego kolega Marcin Buczek III miejsce.
W podniosły nastrój uroczystości znakomicie wpisał się program słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klasy III TE i III TR. Uczniowie recytowali wiersze mówiące o szczęściu wiążącym się z realizacją marzeń, miłością, spełnieniem oraz piosenki Marka Grechuty z tekstami pieśni Konstantego, Ildefonsa Gałczyńskiego.
Absolwenci w słowach pożegnania i młodzież klas młodszych w swoim wystąpieniu mówiła nie mówimy żegnajcie lecz do zobaczenia.

Ogółem szkołę ukończyło 70 absolwentów.
29 ukończyło TW,17 TE i 24 TR.
Zofia Rosa