Zjazd Szkół Rolniczych w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
05.06.2025 roku nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w Zjeździe Szkół Rolniczych w siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie. Spotkanie to odbyło się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania uczniów kontynuowaniem edukacji rolniczej przez podejmowanie studiów na uczelniach wyższych.
Zjazd składał się z dwóch paneli tematycznych, podczas których przedstawiciele uczelni przyrodniczych mówili czemu warto jest studiować na kierunkach rolniczych, a także jak uatrakcyjnić życie i pracę na wsi.
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak przebiega edukacja na uczelniach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Lublinie. Wykładowcy bardzo chętnie opowiadali o tym, co oferują swoim studentom podkreślając, że studia to nie tylko nauka, ponieważ ściśle wiążą się one z życiem studenckim, które wypełnia czas pomiędzy wykładami.
W czasie zjazdu nasi uczniowie mieli też okazję zobaczyć prezentację filmów konkursowych o tematyce „Nasze Dziedzictwo w Obiektywie” tworzonych przez uczniów szkół rolniczych z całej polski i przyłączyć się do gratulacji dla wyróżnionych i laureatów.




