W poszukiwaniu zagrożonych gatunków, czyli wycieczka do Zoo i Orientarium

W dniu 21 maja 2024 uczniowie klas: I B Technik Weterynarii, I Technik Hodowca Koni oraz przedstawiciele klasy I Technik Architektury Krajobrazu, III Technik Hodowcy Koni/ Architektury Krajobrazu wybrali się na wycieczkę edukacyjno- integracyjną do Łodzi.  Pierwszym punktem był seans filmowy, który okazał się bardzo wzruszający. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, by poznać mieszkające tam gatunki zwierząt. Na zakończenie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w najnowszej części ZOO, którą jest Orientarium. Tam zapoznali się z przyczynami spadku liczebności niektórych gatunków zwierząt w środowisku naturalnym oraz poszerzyli swoją wiedzę o ciekawostki związane z m.in. niedźwiedziami malajskimi czy orangutanami. Były to kolejny wspaniały dzień spędzony na poszerzeniu wiedzy i integracji.