Sukces Aleksandry Karlińskiej w powiatowym konkursie literacko – historycznym!

W tym roku mija 110. rocznica urodzin harcmistrza, żołnierza Armii Krajowej i jednego z dowódców Szarych Szeregów oraz autora „Kamieni na Szaniec” – Aleksandra Kamińskiego.

 21 grudnia 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „A kiedy trzeba – na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec”. Celem konkursu było przybliżenie młodym ludziom poszerzenia wiedzy historycznej nt. działalności konspiracyjnej Szarych Szeregów i działalności ich członków w okresie po II wojny światowej. Organizatorem konkursu było II LO w Łowiczu.

W kategorii na plakat przybliżający młodym ludziom autor „Kamieni na Szaniec” pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy V TWA Aleksandra Karlińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.