X Kajakowy Spływ Niepodległości – Bzura 2023

11 listopada 2023 roku, w sobotnie przedpołudnie Szkolny Klub Turystyki Kajakowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zorganizował X Kajakowy Spływ Niepodległości – Bzura 2023. Podobnie jak w ubiegłym roku ideą spływu było upamiętnienie, tym razem 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kilkanaście osób, nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie oraz mieszkańcy  gminy Zduny w sposób aktywny, w kajaku, przepłynęło odcinek Bzury od Soboty do Strugienic. Wszyscy uczestnicy mieli przyczepione do kajaków biało-czerwone flagi – symbol narodowego święta. Tego dnia wyjątkowo dopisała słoneczna pogoda. Spływ odbywał się w przyjaznej atmosferze, a pogoda była fantastyczna. Wszystko to sprawiło, że bez większego wysiłku kajakarze dotarli do celu. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni śpiewanych przy dźwiękach gitary przy ognisku.

Do zobaczenia za rok.