UCZENNICA ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „BLIŻEJ PSZCZÓŁ”

Z dumą informujemy, że do finałowego etapu V Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bliżej pszczół” z grupy ponadpodstawowej zakwalifikowała się Weronika Szczepaniak uczennica II klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Celem V Ogólnopolskiego Konkursu “Bliżej pszczół” jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie do możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Z Zespołu Szkół CKR w Zduńskiej Dąbrowie do międzyszkolnego konkursu oprócz Weroniki przystąpili również Kamil Dutkowski z klasy I TR i Zuzanna Tokarska z klasy II TAK

Etap finałowy konkursu odbędzie się 25 marca 2021 roku. Nagrody dla uczniów szkół ponadpodstawowych:

  • indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu KUL,
  • nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce).

Uczniowie bardzo chętnie przystępują do konkursu, interesują się tematyką pszczół, zdobywają i poszerzają wiedzę a jednocześnie uczą się dbania o ekosystem między organizmami a ich otoczeniem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!