30 maja 2019 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w piątej edycji Profilaktyki według Ekonomika, która w tym roku odbyła się na łowickich Błoniach. PaTosfera jest to przedsięwzięcie, zorganizowane jest przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu, we współpracy z Komendą Powiatową w Łowiczu i Państwową Strażą Pożarną w Łowiczu, którego celem jest promowanie mody na życie bez uzależnień oraz promowanie różnych form spędzania czasu wolnego. 

Spośród sześciu konkurencji pucharowych, uczniowie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie zajęli II miejsce  w III  Żywych Warcabach o Puchar Komendanta Powiatowej Policji w Łowiczu oraz II miejsce w Turnieju Siatkówki dziewcząt.  

W czasie trwania imprezy, oprócz konkurencji sprawnościowych  młodzież miała okazję poddać się badaniu smokolizerem, pomiarowi tkanki tłuszczowej, przespacerować w alko lub narkogoglach, obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego, przeprowadzony pod kierownictwem  Zbigniewa Bródki – mistrza olimpijskiego i zdobywcy Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, a odważniejsi mogli spróbować wspinaczki.