SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W ramach profilaktyki zdrowotnej, 1 kwietnia 2019 roku dla klas pierwszych i drugich Technikum odbyła się prelekcja nt. „Zasady prawidłowego odżywiania się młodzieży”. Wygłosiła ją Pani Dietetyk Justyna Wójcik-Bogacz prowadząca Gabinet Projekt Zdrowie w Łowiczu.

Pani Dietetyk wyraziła przekonanie, że jesteśmy tym, co jemy i od tego w ogromnej mierze zależy długość i jakość naszego życia. Przedstawiła najczęściej popełniane błędy w odżywianiu młodzieży i skutki nieprawidłowego odżywiania. Podkreślając pozytywny wpływ odżywiania na funkcjonowanie naszego organizmu szeroko omówiła piramidę zdrowego żywienia. Dała wskazówki dotyczące komponowania posiłków, zwracając szczególną uwagę na ilości i odstępy czasowe oraz na rolę pierwszego posiłku, czyli śniadania, które powinniśmy spożyć do godziny od momentu przebudzenia się. Ponadto Ekspertka zaprezentowała składniki pokarmowe mające wpływ na pracę mózgu, który przecież jest naszym centrum dowodzenia oraz przypomniała o piciu wody i aktywności fizycznej wpływającej także na nasze samopoczucie.

Dziękujemy za ciekawy wykład, który uświadomił nam, jak ważne jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, aby nasz organizm mógł prawidłowo i zdrowo funkcjonować. Postaramy się zastosować do zasady, którą kieruje się Pani Dietetyk „Motywacja jest tym, co pozwala nam zacząć, nawyk jest tym, co pozwala nam wytrwać”.