OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH – UCZNIOWIE Z ZDUŃSKIEJ DĄBROWY ZAJĘLI I MIEJSCE W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ W KATEGORII SZKÓŁ ROLNICZYCH W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

Reprezentanci Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w finale Wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Finał odbył się 5 marca 2018 roku w ZSCKR w Dobryszycach.

Wśród 40 uczestników Olimpiady znalazło się 7 uczniów Technikum Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Byli to: Daniel Staniaszek, Radosław Rudnicki, Mateusz Bombrych i Kacper Baran z klasy III TR oraz Mateusz Guzek, Patryk Ciesielski i Damian Łąpieś z klasy II TR.

Finalistami Wojewódzkiej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych zostali: Damian Łąpieś i Daniel Staniaszek zajmując odpowiednio VI i VII miejsce w województwie.

Zagadnienia olimpiady dotyczyły wiedzy z zakresu produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej mechanizacji rolnictwa i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Uczniowie do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli produkcji roślinnej p. Jolanty Bilskiej i p. Iwony Przytulskiej.