STUDNIÓWKA 2018

W sobotę 27 stycznia 2018 roku w budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klas maturalnych „Studniówka”.

Przepiękny, barwny wystrój szkolnej stołówki oraz sali konferencyjnej napawały przybyłych gości podniosłą atmosferą i zapowiadały naprawdę przednią zabawę. I zaiste tak też się stało.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości przez reprezentantów klas czwartych Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik, Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii oraz Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Chwilę potem słowa z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza, recytowane przez jednego z uczniów, oznajmiły wszem i wobec, że „Poloneza czas zacząć”. Teraz przyszedł czas na ikonę studniówkowej tradycji. Niezwykle dostojny i pełen skomplikowanych treści układ taneczny, przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem pana Piotra Surmy, zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach.

Po wykonaniu tradycyjnego staropolskiego tańca uczniowie złożyli serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy. Szczególne podziękowania skierowano do wychowawców, którzy w każdej sytuacji starali się służyć pomocą, obdarzali zrozumieniem i towarzyszyli we wspólnej wędrówce w czasie tych lat edukacji. Młodzież wyraziła również wdzięczność kadrze pedagogicznej za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość oraz rodzicom, którzy nie tylko przez cztery lata nauki w szkole średniej, ale i przez cały czas, byli przy nich, wspierali swoją radą, pomagali.

Następnie głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie – pan Stanisław Kosmowski, który podziękował młodzieży, rodzicom, nauczycielom oraz wychowawcom za przygotowanie tej tak ważnej w kalendarzu imprez szkolnych uroczystości, jaką jest bal maturalny. Życzył również szampańskiej zabawy i niezapomnianych wrażeń, a całość oficjalnej części uroczystości podsumowała przedstawicielka Rady Rodziców szkoły w Zduńskiej Dąbrowie.

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do sali konferencyjnej, gdzie czekały już na Nich przepyszne potrawy, przygotowane przez firmę cateringową oferującą każdemu koneserowi polskiej kuchni niezapomniane wrażenia kulinarne.

Właściwa, najbardziej oczekiwana, zwłaszcza przez młodzież, część imprezy studniówkowej czyli zabawa w takt skocznych rytmów, największych światowych przebojów trwała do białego rana.