CENTRALNE TARGI ROLNICZE W NADARZYNIE

W dniu 1 grudnia 2017 roku grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na Centralne Targi Rolnicze. Targi zostały zorganizowane w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie. Uczniowie z klas I, II, III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz technik architektury krajobrazu, podczas zwiedzania targów mogli zapoznać się z ofertą ponad 200 firm działających na rzecz rolnictwa. Każdy bez problemu mógł znaleźć coś interesującego dla siebie albowiem cała oferta wystawiennicza została podzielona na kilka sektorów tematycznych.

II Centralne Targi Rolnicze stanowiły połączenie imprezy biznesowej i kontraktacyjnej z prezentacją dorobku kulturowego i gospodarczego polskiej wsi. Były one swego rodzaju przeglądem rynku maszyn i urządzeń rolniczych oraz prezentacją najnowszych rozwiązań. To także miejsce biznesowych spotkań, głównie polskich producentów z szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej z krajowymi i zagranicznymi partnerami.

Wystawa podzielona została na salony:

  • Salon Techniki Rolniczej, gdzie prezentowane były najnowocześniejsze maszyny i sprzęt rolniczy: ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe, siewniki, wozy paszowe i inne;
  • Salon Środków do Produkcji Rolnej, w którym można było zapoznać się z nowościami z nawożenia i ochrony roślin, z kwalifikowanym materiałem siewnym oraz propozycjami żywienia;
  • Targi Dobrej Żywności, w ramach których przedstawiona była cała branża rolno-przetwórcza i jej najciekawsze i najsmaczniejsze produkty;
  • Salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży AGRO – tutaj można było porozmawiać z przedstawicielami administracji państwowej, ośrodków doradczych, firm ubezpieczeniowych i banków.
  • Sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej, gdzie innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa przedstawiały instytuty naukowe oraz swoją ofertę prezentowały wydawnictwa.

W trakcie targów młodzież zwiedziła także wystawę zwierząt, gołębi rasowych oraz alpak.

Uczennice z architektury krajobrazu zainteresowały się aranżacjami stołów wigilijnych oraz ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Młodzież miała również możliwość degustacji regionalnych tradycyjnych potraw i produktów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski oraz mogła podziwiać ich występy.