SUKCES SARY EWKOWSKIEJ W V ŁÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O PODATKACH

W dniu 16 marca 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II etap V Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. W konkursie uczestniczyło około 90 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego.

Sara Ewkowska, uczennica klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii została laureatką II miejsca i będzie reprezentować szkołę w Katowicach podczas etapu centralnego  w dniu 7 kwietnia 2017 roku

W nagrodę Sara otrzymała telefon komórkowy Sony Experia  oraz ważne książki z zakresu doradztwa podatkowego.  W ubiegłych latach uplasowała  sie  na III i V miejscu co również dało jej przepustkę do etapu ogólnopolskiego w Katowicach.  Nauczycielem prowadzącym jest wicedyrektor szkoły Zofia Rosa, która uczy w szkole przedmiotów ekonomicznych.

Tematem przewodnim II etapu były podatki samorządowe. Duży nacisk kładziono również na Ustawę o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami i inne rodzaje podatków.

Pierwsza część konkursu polegała na napisaniu testu, obejmującego 20 pytań. Do kolejnego ścisłego etapu, polegającego na udzieleniu odpowiedzi na 3 wylosowane pytania, zostało zakwalifikowanych 20 uczestników, spośród których 8 zakwalifikowało się do III etapu.

Serdecznie gratulujemy!