DANIEL STANIASZEK FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH

17 lutego 2017 roku w Zespole Szkół CKU w Wolborzu odbył się etap wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W olimpiadzie startowali nie tylko uczniowie, ale także studenci i rolnicy. Z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego ze Zduńskiej Dąbrowy brało udział  5 osób: Daniel Staniaszek, Radek Rudnicki, Mateusz Bombrych z klasa II Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz Jakub Olszewski, Mateusz Dałek z    klasa III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

 Zagadnienia  olimpiady dotyczyły produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Pytania do testu układane są przez wykładowców Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Po tych eliminacjach Daniel Staniaszek – uczeń II klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik zajął V miejsce i będzie reprezentował szkołę w Finale Krajowym podczas XXII Międzynarodowych Targów Techniki  Rolniczej „Agrotech” 16 – 17. 03. 2017 r. w Kielcach.

Uczniowie do olimpiady przygotowują się pod kierunkiem nauczycieli produkcji roślinnej.