ODWIEDZILIŚMY CENTRALNE TARGI ROLNICZE

W piątek, 25 listopada 2016r., grupa 42 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, wybrała się na Centralne Targi Rolnicze . Targi były organizowane w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie. Młodzież z klas I, II i III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz kilku przedstawicieli technika weterynarii i technika architektury krajobrazu, podczas zwiedzania targów, mogła zapoznać się z ofertą ponad 200 firm działających na rzecz rolnictwa. Każdy bez problemu mógł znaleźć coś interesującego dla siebie albowiem cała oferta wystawiennicza została podzielona na kilka sektorów tematycznych. W ramach targów młodzież przeszła przez:

 – sektor techniki rolniczej, gdzie prezentowane były najnowocześniejsze maszyny i sprzęt rolniczy: ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe, siewniki, wozy paszowe i inne

– sektor środków do produkcji rolniczej, w którym można było zapoznać się z nowościami z nawożenia i ochrony roślin, z kwalifikowanym materiałem siewnym oraz propozycjami żywienia zwierząt.

-sektor usług specjalistycznych oraz wsparcia dla rolnictwa, na terenie którego prezentowały się firmy, mające za zadanie wspieranie wszelkiej działalności rolniczej, przetwórczej i usługowej związanej z branżą Agro. Tutaj można było porozmawiać z przedstawicielami administracji państwowej, ośrodków doradczych, firm ubezpieczeniowych i banków.

-sektor innowacji dla branży rolno-spożywczej, gdzie innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa przedstawiały instytuty naukowe oraz swoją ofertę prezentowały wydawnictwa.

– sektor żywności, w ramach którego przedstawiona była cała branża rolno-przetwórcza i jej najciekawsze, czytaj – najsmaczniejsze produkty.

Młodzieży bardzo się także podobały ciekawostki Targów, w tym szczególnie:

-wystawa zwierząt objętych Programem Ochrony Zasobów Genetycznych Zwierząt Gospodarskich, prowadzonych przez Instytut Zootechniki, gdzie mogli spotkać Konika Polskiego, konia huculskiego, sokólskiego, sztumskiego, owce wrzosówkę i żeleźnieńską, gęś Biłgorajską i Kartuską oraz kury Zielononóżka kuropatwiana czy Karmazyn.

-wystawa gołębi rasowych,

-prezentacje, oczywiście z możliwością degustacji, tradycyjnych polskich potraw i produktów, a także produktów z Austrii, Słowacji, Chorwacji czy Belgii.

Uczennice z architektury krajobrazu zainteresowały się aranżacjami stołów wigilijnych, które były przygotowywane przez Koła Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski, oraz ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Niektóre prezentowane tam ozdoby może zobaczymy podczas tegorocznej Wigilii szkolnej? Na zakończenie prawie czterogodzinnego pobytu uczniowie mogli obejrzeć barwny koncert Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

15209022_1199981216734973_768222459_n-kopiowanie

15281937_1199980820068346_803417738_n-kopiowanie