WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W ŻYDOMICACH I STRUGIENICACH

We wtorek 22 listopada młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie wraz z uczniami gimnazjum w Zdunach wzięli udział we wspólnej wycieczce dydaktycznej do Miejskiej Oczyszczalni ścieków w Żydomicach pod Rawą Mazowiecką oraz do oczyszczalni ścieków w Strugienicach. Ta wyjątkowo nietypowa wyprawa stanowiła element większego przedsięwzięcia jakim było III Ekoforum w Zduńskiej Dąbrowie odbywające się w październiku tego roku pod hasłem „ Ścieki – czy musimy się tego bać”.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić dwie naprawdę nowoczesne oczyszczalnie ścieków wpisujące się swoim profilem w działalność poprawiającą czystość naszego środowiska. W Żydomicach uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat metod oczyszczania ścieków podążając ścieżką edukacyjną „Eko-Filtrem do Rawki” poznając przy okazji od podszewki jak wygląda praca w tego typu obiektach. Finalnym punktem wycieczki było zwiedzanie lokalnej oczyszczalni ścieków w Strugienicach gdzie młodzież na własne oczy mogła zobaczyć działanie urządzeń poprawiających czystość środowiska w ich najbliższych otoczeniu.

dsc_0134-kopiowanie

dsc_0139-kopiowanie