MŁODA KREW WCIĄŻ RATUJE ŻYCIE

 Śmiało można powiedzieć, że wzrasta świadomość tego, jak potrzebna jest krew. Wciąż rośnie ilość osób potrzebujących – chorych czy poszkodowanych w wypadkach drogowych. Śpieszymy im z pomocą. To my – krwiodawcy – musimy być szybsi. Lepiej, żeby krew czekała na chorych a nie odwrotnie. Oddanie jej wymaga wiele wrażliwości, życzliwości i empatii.

23 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej tegorocznej akcji krwiodawstwa, która odbyła się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Wśród krwiodawców spotkaliśmy młodzież oddającą krew po raz kolejny. Podkreślić należy również, że oddając krew ratują oni ludzkie życie i zdrowie.

Dziękujemy ekipie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi  za współpracę, wspieranie nas w chwilach słabości i pocieszanie oraz bardzo miłą atmosferę, jaka towarzyszy pobieraniu krwi.

Zachęcamy Was koleżanki i koledzy do wzięcia udziału w następnej akcji już 25 listopada 2016 roku.

 

14462740_1786765648252423_796966262375541382_n-kopiowanie